Az egyiptomi hatóságok közel száz éve kezdték meg az első erőfeszítéseket a szúnyogok által terjesztett betegség felszámolására, írja a Telex.
Olasz kutatóknak – a világon először – sikerült izolálniuk az oropouche-vírust egy Kubából visszatérő, fertőzött utas spermájából, írja a Telex.
A nyugat-nílusi vírus terjedése egyre nagyobb aggodalomra ad okot az Egyesült Államokban és Európában egyaránt, írja a Pénzcentrum.
Szlávik János infektológus volt a vendége Áder János volt köztársasági elnök Kék Bolygó című, hétfőn közzétett podcastjában.
Az ECDC figyelmeztetést adott ki az utazók számára az Oropouche-vírus (OROV) megfertőződésének kockázata miatt, írja a Portfolio.
Budapestről és Hajdú-Bihar vármegyéből jelentettek megbetegedéseket a kórházak, közli a hvg.hu. A fertőzést Magyarországon kapták el.
A Magyar Hang szerint brazil virológusok az oropouche vírus felbukkanásáról számoltak be. Az oropouche láz sok szempontból hasonló a zikához.
Hogyan hat a betegekre és a kórházi dolgozókra a hőség? Az SZMO Szíjjártó Lászlót, a MOK Győr-Moson-Sopron megyei elnökét kérdezte.
Állatbetegségekkel összefüggő együttműködésről állapodott meg a Pécsi Tudományegyetem Virológiai Nemzeti Laboratórium és a Temesvári I. Mihály Király Élettudományi Egyetem.
Járványokat is okozhatnak a már megjelent új szúnyogfajok, erről beszélgetett Áder János volt államfő Kurucz Kornélia biológussal.