Egy tanulmány szerint a pajzsmirigyhormon-pótlás csökkentheti szívelégtelenségben a kardiális aritmia kockázatát; míg egy másik a szívritmuszavar hatását vizsgálja Beethoven zenéjére.
Ha sikerülne infarktust követően az elhalt szívizomsejteket pótolni, a szívgyógyászati ellátás lehetőségei alapvetően megváltoznának. Laboratóriumi körülmények között megtalálták azt a módszert, amellyel az őssejt szívizomsejtté alakítható.
A kardiológia legújabb segítsége a szív mágneses rezonanciavizsgálata (CMR), amely pontosságával és érzékenységével hatalmas segítség orvos és beteg számára.
Saját szívéből kivett, majd szövettenyészetben szaporított sejteket kapott egy szívinfarktuson átesett beteg; a sejtekből várhatóan olyan izomsejtek keletkeznek, amelyek pótolják az infarktus következtében elhalt szívizomzatot.
Háziorvos és kardiológus számára egyaránt újdonság az a három, közelmúltban leírt, de egyre gyakrabban diagnosztizált cardiomyopathia, amelyekkel kapcsolatban fontos feladat a szívelégtelenség és a súlyos ritmuszavarok felismerése, kezelése és megelőzése.