A 2024-es GINA (Global Initiative for Asthma) ajánlások számos fontos újítást vezettek be a diagnosztika és a kezelés terén. Cél a személyre szabott, fenotípusalapú megközelítés előtérbe helyezése.
Az epilepszia komplex gondozása számunkra szerencsére mindennapos gyakorlat. Egy komplex teamben dolgozunk, amelynek tagjai a neurológusok mellett gyógypedagógusok, pszichológusok és neuropszichológusok. Közhelyszámba megy az a maimonidészi mondás, hogy mi nem a betegséget, hanem a beteget kezeljük, aki szenved tőle. Mégis fontos kiemelni, különösen egy olyan komplex, a fejlődésre, és ezen belül a személyiségfejlődésre ható betegség esetén, mint az epilepszia.
A Nature Communications folyóiratban megjelentek szerint a TACIT algoritmus alkalmazásával el lehet majd dönteni, hogy egy adott beteg hogyan fog reagálni egy kezelésre, vagy érdemes-e bevonni egy klinikai vizsgálatba.
Egy nemzetközi kutatói konzorcium, a 4DPD-Omics, új szintre emeli a Parkinson-kór kutatását azáltal, hogy sejtszintű és térbeli omikai technológiákat alkalmaz az agyi elváltozások feltérképezésére.