A mesterséges intelligencia teljesen átalakítja az egészségügyi rendszereket, ehhez azonban az orvosoknak is változtatniuk kell megszokásaikon – mondta a hvg360-nak a GE HealthCare AI vezérigazgatója.
A Sleep Health folyóiratban február 26-án jelent meg a Central Queensland University, Appleton Institute for Behavioural Science kutatóinak cikke, amelyben azt a kérdést járták körül, hogy a szexuális aktivitás milyen hatással van az alvásra. A legenda igaz, bár nőknél és férfiaknál különbözőképpen jelentkeznek az előnyök.
A Google bemutatta a Gemini 2.0 által működtetett mesterséges intelligencia társkutatót, amely felgyorsíthatja a gyógyszerfejlesztést és előmozdíthatja a tudományos felfedezéseket, közli az E-Health nyomán a Pénzcentrum.
Míg az immunterápiás fejlesztések eddig elsősorban a T-sejtekre összpontosítottak, lehet, hogy a B-sejtek egy csoportja hoz majd áttörést, írja az OTSZ Online.
A kutatás feltárja azt is, hogy az agysejtekben található PINK1 fehérje milyen szerepet játszhat a Parkinson-kór kialakulásában, valamint lehetséges magyarázatot kínál arra, hogy a Parkinson-kór miért sokkal gyakoribb a férfiak körében.