Táppénzre az jogosult, aki a biztosítás fennállása alatt vagy annak megszűnését követő első, második vagy harmadik napon keresőképtelenné válik és két százalékos mértékű pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett.
Megszűnik a passzív táppénz, míg soron kívüli ellátásban részesülhetnek a táppénzen lévők; 20 százalékos befizetések és maximum 500 milliós bírság a gyártóknak; csak a 12 orvoslátogatónál többet foglalkoztató cégeknek kell az éves 10 millió forintos díjat megfizetni. Megszűnt a NET és a K+F kedvezmény is, amely már az idei fejlesztésekre sem igényelhető. A július elsejétől hatályba lépő törvény szabályozza az ügyeleteket és kimondja: a szakmai kamarákba való belépés illetékmentes.
Mi lesz a hagyományos hazai gyógynövényiparral? Hogyan vehetik át a szakkollégiumok a megszűnésre ítélt Nemzeti Egészségügyi Tanács szerepét? A MedicalOnline tudósítása az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának üléséről.
Az előterjesztés szerint szigorodnak a gyógyszergyártókra és -forgalmazókra vonatkozó szabályok. A tervezet nyomatékosítja: a kamarákba való belépés illetékmentes - aki mégis fizetett, visszaigényelheti.
Az az orvos, aki jogosulatlanul állapítja meg egy beteg esetében a táppénzt, maga is köteles lesz arra, hogy visszafizesse a jogosulatlanul felvett összegeket.
A Széll Kálmán Terv az egészségpénztár táppénzkasszáján idén 3, jövőre további 7 milliárd forintot kíván megtakarítani. A spórolásnak állítólag a passzív táppénz – vagy annak egy része - eshet áldozatául. A kasszában némi többletet keresőket az viszont láthatóan nemigen izgatja, hogy a táppénzrendszer úgy ahogy van, ezer sebből vérzik. A megtakarítás már idén megkezdődik: május elsejétől ismét csökkent a kifizethető táppénz összege.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?