Az európai tudományos és orvosi akadémiák közös állásfoglalásban reagáltak a WHO döntésére, mely felvette diagnosztikai kódrendszerébe a hagyományos kínai orvoslás fogalmait.
A hatalom birtokosai felfedezték a magánegészségügyet, nem véletlen hogy egyre késik a közfinanszírozott ellátás rendbetétele. Bár évek kelletek hozzá, mára az orvosok alkalmazkodtak a kialakult helyzethez, derül ki egy közelmúltban végzett felmérésből. Interjú Rékassy Balázs egészségügyi közgazdásszal.
Húsz éve küzdök azért, hogy szigorítsák a jelenlegi szabályozást, de ez a kérdés még egyik kormány ingerküszöbét sem érte el, mondja a Piac és Profitnak dr. Hegyi Gabriella.
A magyarok többsége hatásosabbnak tartja az alternatív gyógyítási formákat, mint a hivatalos orvostudományt, nem igazán szereti a gyógyszergyárakat, és szilárdan hisz akár többszörösen megcáfolt egészségügyi téveszmékben is.
Egy hazai felmérés eredménye szerint a háziorvosok egytizede természetgyógyász végzettséggel is rendelkezik, de többségük nem érzi magát elég tájékozottnak a nem-konvencionális gyógymódokat illetően, írja a PharmaOnline.
Milyen az imádkozás, az irányított vizualizáció, a relaxáció, a meditáció és a jóga használati aránya colitis ulcerosában, illetve Crohn-betegségben szenvedő tinédzsereknél?
Milyen az alternatív és komplementer medicina felhasználási prevalenciája, és melyek az e módszerek választását befolyásoló faktorok az IBD-betegek körében? Milyen e módszerek szubjektív hatása, illetve azoknak a kezelési együttműködésre gyakorolt befolyása?
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?