Az amerikai Fast Company magazin tizedik éve listázza azokat a vállalatokat és embereket, amelyek és akik jelentős technológiai újításokat vezettek be és vittek sikerre.
A személyes szféra beszűkülése és a genetikai diszkrimináció csak két probléma azon sok közül, amelyek felüthetik a fejüket, ha hagyjuk, hogy fejvesztve haladjanak tovább az egészségügyi fejlesztések – írja a MedIQ-n Meskó Bertalan.
Nem jósolok, hanem válogatok a mai trendekből és megpróbálok következtetni a jövőre nézve – mondja dr. Meskó Bertalan orvosi jövőkutató, blogger a Népszavának adott interjúban.
Az orvosi hivatás válságát jelzik a hazai gyógyítók álmai is: atyáskodó, klasszikus orvos-beteg viszony, heroikus küzdelem a betegért bármikor – az álomban. Kiégettség, elfásulás, szuicid hajlam – a gyakorlatban.
Van-e összefüggés a madarak röpte és az emberek mozgása között? Mennyire kiszámítható az emberi viselkedés? Megjósolható-e tudományos módszerekkel a jövő? Aki olvasta Barabási Albert-László Villanások című könyvét, biztosan érdeklődve fogadja a komplex hálózatok elméletének kutatójával készült interjúnkat.
Az európai migrációs folyamatok elemzésével, az öregségi nyugdíjrendszer szabályainak 2006. évi módosításával, az eltérő egészségügyi rendszerek és azok finanszírozási lehetőségének kérdéskörével foglalkozik a többi közt a Gazdaság és Társadalom (GT) című folyóirat, amely közel két évtizedejelenik meg évente kétszer.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?