Az infokommunikációs eszközök növelik a hatékonyságot, enyhítik a pénzügyi gondokat, ám nem helyettesítik a személyes ellátást, az orvos-beteg kapcsolatot. A Compuerworld beszámolója az eHealth Weekről.
A Cisco a közelmúltban megrendezett Egészségügyi Világkongresszuson ismertette az ágazat megújításáról szóló globális, szakmai vezetők körében végzett felmérés eredményeit.
Néhány hónap múlva, várhatóan még ebben az évben megkezdik az elektronikus recept bevezetésének előkészítését, és már 2012-től működhet ez a rendszer, mondta az Indexnek Szócska Miklós.
A Magyarország soros uniós elnökségéhez kapcsolódva megrendezett eHealth Weeken Szócska Miklós, Réthelyi Miklós, Neelie Kroes információs társadalomért és médiaügyekért felelős biztos valamint John Dalli egészségügyért és fogyasztóvédelemért felelős biztos is hangsúlyozta az egészségügyi informatikai rendszerek fejlesztésének fontosságát. Mindannyian kiemelték, az egészségügyi beruházások pozitív hatását a gazdaságra, és felhívták a figyelmet arra is, hogy az elektronikus egészségügy csak eszköz, a középpontban továbbra is a beteg áll.
Korábbi úttörő szerepünk, komoly hagyományaink ellenére mára kifejezetten nagynak tűnik Magyarország lemaradása az egészségügyi informatikában. A jövő akár fényes is lehet, a közeljövő azonban még ambivalensnek tűnik, miközben az egészségügy vezetése folyamatosan azt hangoztatja: informatikai fejlesztés nélkül elképzelhetetlen az ágazat reformja.
Szócska Miklós az eHealthWeek beharangozó rendezvényén beszélt a döntéstámogató rendszerek fejlesztésének fontosságáról és a munkaerő kivándorlásának problémájáról is.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?