A Népszava szerint nem lenne meglepődve Hegedűs Zsolt ortopéd főorvos, csípő- és térd specialista, ha a magánegészségügyi intézmények hamarosan olyan hirdetéseket adnának fel, miszerint ők vállalják a kövér emberek csípőprotézis beültetését is.
Dr. Bejek Zoltán PhD, egyetemi docens 2025 januárjában, elsőként Magyarországon, három sikeres robotnavigációs csípőprotézis műtétet hajtott végre a CORI ortopédiai robotsebészeti rendszer alkalmazásával.
Csípőprotézis műtétre közel 4, térdprotézis műtétre több mint 8 hónapot, szaruhártya műtétekre több mint egy évet várhatnak a betegek a friss statisztikák szerint, írja a Pénzcentrum.
Szeptikus szövődmény nem volt, és a panaszos betegek aránya is mindössze két ezrelék az ortopédiai műtétekre specializálódott Emineo magánkórházban, ahol már robotvezérlést is alkalmaznak a térdprotézisek beültetése során.
Történtek előremutató intézkedések az idei évben, de számos szakmai lépést elgáncsoltak a nagypolitikai érdekek – derült ki egy keddi konferencián, ahol az is elhangzott, egy ciklusra is túl sok tervet szőtt az ágazatvezetés, amelyek megvalósításának nem kedvez, hogy jövőre már a 2026-os választásokra készülődnek a politikusok.
A Budapesti Mozgásszervi Magánklinika és a Liv Duna Medical Center együttműködésének köszönhetően már elérhető a legújabb generációs ortopéd sebészeti robot, a CORI.
Jelentős esetszám elmaradást tapasztalnak a járóbeteg-szakellátásban, de a Medicina Fórum és a Magyar Kórházszövetség közös kongresszusán kiderült az is, nincs finanszírozási akadálya annak, hogy több műtétet végezzenek a kórházakban várólistás ellátásokból.