A világgazdasági válság miatt egyelőre nem számíthat jelentős többletbevételre az ágazat, így a hatékonyságnövelés lehet a túlélés kulcsa 2025-ig, ugyanakkor a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő célja, hogy az állami kiadások növelése mellett a közellátásban biztosítsák a gyógyító tevékenységet.
A meddőségi ellátás szabályozásának 2020-ban történt módosítását követően az Országos Kórházi Főigazgatóság Humán Reprodukciós Igazgatósága vezetésével megkezdődött az ellátórendszer teljes felülvizsgálata, és jelenleg is zajlik a minden érintett számára egyformán magas szintű ellátást nyújtani képes szerkezeti struktúra, szakmai minimumfeltételek és finanszírozás kidolgozása. Cikkünk első része a hazai ellátás jelenlegi helyzetéről adott képet a lap februári számában, most a fejlesztési koncepció legfontosabb elemeit ismertetjük.
Kedvező a magánszektor számára az állami ellátórendszer további centralizálása, amely a nemrégiben közismertté vált, és hamarosan a parlament elé kerülő Takács-csomagból kiolvasható – hangzott el a Nagy Magánpraxisnapon.
A legkönnyebb, de az egyik legrosszabb megoldásnak tartja a ReSzaSz a fiatal szakorvosok bevételkiesésére felajánlott választási lehetőséget. Jobb megoldást ajánlanak.
A Rezidensek és Szakorvosok Szakszerevezete (ReSzaSz) örömmel értesült a sajtóból, hogy a béremeléssel bevételkiesést elszenvedő fiatal szakorvosok problémája eljutott a miniszterelnökhöz.
A piaci konszolidáció minden eddiginél erősebb időszaka jöhet a gyógyszeriparban, a vezető gyártók felvásárlások és fúziók révén biztosíthatják versenyelőnyüket – írja az Ernst & Young legfrissebb felmérése.