Bebizonyosodott: a magzat tüdejében termelődő, egyéb funkciót is betöltő fehérjék indítják be a szülés folyamatát, azaz a magzat szabályozza saját megszületésének idejét.
A magzatok nincsenek annyira elszeparálva a külvilágtól, mint korábban gondoltuk. A placenta egyedi bakteriális ökoszisztémának ad otthont, aminek meglepő eredete van.
Ausztrál kutatók kimutatták, hogy azokban a fiúgyermekekben, akik születésük előtt magas tesztoszteronszintnek voltak kitéve, kétszer akkora a valószínűsége a késleltetett beszédfejlődésnek, mint a lányokban.
Nagy számú embrionális őssejtet izoláltak az anyatejből – állítják ausztrál kutatók. A felfedezés felveti azt a lehetőséget, hogy anélkül is lehet embrionális őssejteket kinyerni az emberből, hogy embriókat kellene tönkretenni. Így egy csapásra eltűnhetnének az ezzel kapcsolatos etikai dilemmák is.
A Yale Egyetem kutatói kimutatták, hogy a koraszülések egy részéért – azokért, amelyekben korai magzatburok-repedés következik be – az amnionfolyadékban kialakuló és magzati membránokban lerakódó kalciumkristály lerakódások a felelősek.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?