Fontos megvédeni a nagyértékű orvosi, laboratóriumi berendezéseket az elektromos hálózat zavaraitól.
A Nemzeti Kibervédelmi Intézet nyilvántartásai alapján a 2021/22-es évben a hazai egészségügyi intézményeket 2-2 zsarolóvírus támadás érte.
A Zeppelin ransomware-fertőzés kapcsán magyar egészségügyi szervezetnél is történt incidens, amely az intézmény informatikai hálózatának ideiglenes leállásához vezetett.
Az adathalászok célkeresztjébe egyre inkább mikro-, kis- és közepes vállalkozások is kerülnek, állapította meg egy friss kutatás.
Az Affidea Magyarország Affidea Páciensportál néven elindította ügyfélportálját, melyen keresztül elérhetővé teszi a képalkotó vizsgálatok leleteit.
Mivel az egészségügyi adatok rendkívül értékesek a feketepiacon, a támadások száma egyre csak emelkedni fog a jövőben, írja a Piac & Profit.
A Panda Security felmérése szerint az elmúlt egy évben a válaszadó cégek 60 százalékát érte eredményes kibertámadás.
Ugyanazokkal a problémákkal néznek szembe az egészségügy területén a közép-európai országok, ám fontos különbségek is vannak közöttük.
Immár a véradók személyes adataihoz is megpróbáltak hozzáférni illetéktelenek, közli a Magyar Idők.
Az Országos Vérellátó Szolgálat nem folytat sem adatgyűjtést, sem adategyeztetést, a telefonos megkeresésektől teljes mértékben elhatárolódnak.