hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 8
#1
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2019-10-01

Kerekasztal-megbeszélésre hívta a szlovákiai pártokat a házelnök az egyre hevesebb abortuszvita miatt, írja a Magyar Nemzet.

#2
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2016-10-05

A  Jog és Igazságosság (PiS) kormánya nem dolgozik a jelenlegi abortusztörvény módosításán, a szejmben egy polgári tervezet került megvitatásra  – húzta alá Beata Szydlo lengyel kormányfő, felszólítva az indulatok csillapítására.

#3
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2016-09-23

Csütörtökön este megkezdődött a lengyel parlamentben az abortusztörvény módosítását célzó két, egymással ellentétes tervezet vitája, amelyeket civil szervezetek nyújtottak be.

#4
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2015-11-30

Vélhetően az abortuszt és az embriószövet-kísérleteket ellenző nézeteket vall az a férfi, aki pénteken megölt egy rendőrt és két civilt, amikor Colorado Spingsben megtámadta egy művi vetéléseket is végrehajtó szervezet helyi klinikáját.

#5
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2012-08-23

Egy republikánus nyilatkozat kiélezte az abortuszvitát, amely hagyományosan a választási kampányok egyik vízválasztó kérdése Amerikában.

#6
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2011-01-04

Az MSZP szerint a büdzsé azt mutatja, hogy a Fidesz-KDNP kormány nem teljesíti választási ígéreteit.

#7
Medical Online >> Mi újság?
2010-12-17

Várható volt. Az első Orbán-kormány idején is fellángolt az abortuszvita, a szigorítást ellenzők utcára is vonultak. 

#8
Medical Tribune II. évf.13. szám
Medical Online
2004-07-01
Évek óta fel-fellángolnak a viták a terhességmegszakítás szabályozása körül. Hol azért, mert egyesek a demográfiai helyzet alakulását hozzák összefüggésbe az abortuszszabályozással, hol csupán a rendelkezések „szigorú” vagy éppen „liberális” voltát kifogásolják. A rendszerváltozás után a legnagyobb vita 1991 végén kezdődött, amikor az Alkotmánybíróság alaptörvény-ellenesnek nyilvánította, hogy csupán kormányrendelet szabályozta e kérdést. Ekkor, államtitkárként kezdtem foglalkozni a szabályozás lehetőségével, tudva, nagyon nehéz feladat lesz ez a kormány és a parlament számára. Mindenhol a világon nagy indulatokat kiváltó, néha alpári, néha filozófiai magasságokba emelkedő viták folynak a kérdésről. Megismerve és elismerve a pró és kontra érveket, mindig úgy gondoltam, hogy a filozófiai elméletek helyett (azokat azonban el nem felejtve) a társadalom valóságából kiindulva lehet jó megoldást találni. Mi a valóság? Akár – az egyébként egyetlen filozófiai és élettani szempontból következetes – tiltó megoldást valósítanánk meg, akár az ún. liberális változatot, mindenképpen magukra hagynánk a nőket egy olyan helyzetben, amikor segítségre lenne szükségük. Az a hozzáállás, amely szerint „a nő testéről van szó, saját joga a döntés” nem csak a társadalom – alkotmánybíróság által is megerősített – életvédelmi kötelezettségeinek nem tesz eleget, de ki is szolgáltatja a nőket. Kiszolgáltatja őket az olyan férfiaknak, akik gyakran nem hajlandóak törődni a nem kívánt terhesség lehetőségével, nem vigyáznak (az a nő dolga), és megtudván a dolgot, könnyedén közlik, „vetesd el!”. A „liberális” megoldás megerősíti ezeket a férfiakat felelőtlenségükben, hiszen senki nem szólhat bele a „nő” döntésébe! A nőtől, aki ilyen esetben krízishelyzetben lehet, azt várják, hogy segítség nélkül, maga nézzen szembe a problémával. Valóban, joguk van ahhoz a nőknek, hogy magukra hagyjuk őket?
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?