Az emberi társadalmak a különböző korokban/korszakokbanfejlettségük függvényében különbözőképpen vélekedtek az egészség megtartásáról, a betegségek megelőzéséről és a betegségek (járványok) kezeléséről.
A Népszava szerint a keresztényüldözésekhez hasonlítja Orbán Viktor miniszterelnöknek írt nyílt levelében az Akadémiai Dolgozók Fóruma azt, amit a kormány az MTA-val művel.
A római birodalom számos közegészségügyi intézkedése nem tette egészségesebbé az embereket, sőt a birodalomi lét inkább a paraziták terjedésének kedvezett – szűrik le egy friss kutatás eredményeként.
Egy pestistemető feltárása nyomán német kutatók a baktériumok családfájának felállításával jutottak nyomára egy ezer évvel ezelőtti nagy járványnak – tudatta az MTI.
Azoknak a felnőtteknek, akiknek nyugalmi helyzetben is szaporább a pulzusa, nagyobb az esélye arra, hogy korábban lesz koszorúér-betegségük, mint azoknak, akiknek lassan ver a szíve – közölte egy kanadai kutató össze az Európai Szívgyógyászok Társaságának tudományos folyóiratában.
Mi tagadás, a krimi sokáig az irodalom páriájának számított, s gyakran még a műfaj szembeötlően zseniális alkotóira is sajnálkozással vagy épp enyhe megvetéssel tekintettek le a Parnasszus beutaltjai. Mára azonban jócskán megváltozott a helyzet: a krimi közkedveltsége és gyorsan tőkésíthető haszna jószerével elaltatta a széplelkű ellenérzéseket, sőt kialakult a bűnügyi regény – túltengő rosszmájúsággal – sznobisztikusnak nevezhető vonulata is. Az ilyen krimikben az olvasó nemcsak az obligát, sajna mindmáig kiiktathatatlan gyilkosságot és annak felgöngyölítését kapja kézhez, de korántsem mellesleg felvázolják számára a Római Birodalom belpolitikai helyzetét az első triumvirátus korában, a Szent Grál körül burjánzó elméleteket, a lekvárfőzés 30-as évekbeli módszereit vagy épp az ismeretelmélet alapjait.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?