Digitális iker alapú orvosi és laboratóriumi robotika projektet indított az Óbudai, a Stanford és a Nemzeti Szingapúri Egyetem a HU-rizont programban.
A nanoműanyagok egészségügyi kockázatait vizsgálják a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói egy a Hu-rizont pályázat támogatásával.
A SENTINEL projekt legkorszerűbb diagnosztikai technológiák bevezetésével kívánja forradalmasítani a fertőző betegségek korai kimutatási lehetőségeit.
A GINOP Plusz innovációs célú pályázatai együttesen mintegy 215 milliárd forint támogatást irányoznak elő a kutatásra és innovációra.
Az egy centimétert meg nem haladó papilláris pajzsmirigyrákos betegek mintegy felénél nyílik lehetőség a rosszindulatú képletek termoablációs eltávolítására. A vágásmentes technológia biztonságosságát közel négy éves klinikai vizsgálatban igazolták.
Megnyitotta magyarországi közösségi irodáját az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT), mely az Európai Unió szervezete.
Emlődaganatok korai felismerésére fejlesztenek új, hordozható diagnosztikai eszközt nemzetközi együttműködésben a Szegeden.
A PTE Virológiai Nemzeti Laboratóriuma és a RoLink Biotechnology Kft. együttesen új korszakot nyit a járványok elleni védekezésben.
Az alvás és ébrenlét szabályozásával kapcsolatos kutatásokra nyert támogatást a HUN-REN SZBK munkatársa, Timinszky Gyula.
Az asztmával kapcsolatos kutatásokra nyert el az NKFIH Exellence kutatási pályázatának támogatását az SZBK kutatója.