A nagy hatékonyságú és olcsó, új generációs DNS szekvenáló módszerek ezredforduló körüli kidolgozása óta az ősi csontvázakból kinyert DNS tanulmányozása révén az emberi történelmet is át kell írni.
Az ősi gének kutatói felfedezték a negyedik ősi embercsoportot – ők a kaukázusi vadászó-gyűjtögetők –, mely a mai európai génkészlet kialakításában szerepet játszott.
Az emberek a Föld valamennyi élőlényéhez hasonlóan ki vannak téve az evolúciós nyomásnak. Bár életmódunk már jelentősen különbözik az emberősökétől, egy új kanadai kutatás is bizonyítja, hogy folyamatosan változunk a környezet hatására.
Amerikai és orosz tudósok megfejtették a gyapjas mamutok genomjának java részét. Munkájukról a Nature című tekintélyes tudományos folyóiratban számoltak be. olvasható a BBC hírei között.
Olaszország és Finnország Európa genetikai térképének két ellentétes pontján fekszik - a 2500 személyből származó, 500 ezer génminta analizálásval készült térkép nagy vonalakban hasonlít a földrajzihoz.. A Manfred Kayser holland genetikus vezetésével elkészült modellt a Current Biology című folyóiratban közölték.
Szakemberek szerint a napfoltok hiánya biztos jele a közeledő jelentős lehűlésnek. A globáis felmelegedés ehhez képest „csepp a tengerben, ha összehasonlítjuk azzal a nagymértékű lehűléssel, amely a Nap inaktív felszínéből következhet”.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?