Tízből egy ember étkezik a korszerű orvostudományi ismereteknek megfelelően, de a lakosság nagy többsége odafigyel arra, hogy mennyire hizlal az étele - derült ki egy felmérésből.
Egyre romló gazdasági feltételek között fog működni az egészségügy – orvosok és betegek egyaránt így gondolják a legfrissebb Egészségügyi Bizalom Index szerint. Míg az orvosok legtöbbje az egészségügyi rendszerben dolgozva alig lát lehetőséget saját helyzetének javulására, az emberek mind gyakrabban vesznek igénybe az egészségügyi rendszeren kívül megvásárolt szolgáltatásokat és termékeket.
Egyre többen gondolják úgy, hogy érdemes az egészségük fenntartására több pénzt és energiát fordítani. Az orvosok és a lakosság véleménye is romlott a hazai egészségügyről, és már az előttünk álló öt évre sem várnak jelentős javulást.
Míg a lakosság szinte pontosan ugyanúgy bízik az egészségügyben, mint 2002-ben, addig az orvosok körében jelentősen csökkent a bizalom az elmúlt nyolc évben a teljes egészségügy iránt.
A piackutató intézett több mint 600 orvossal készített interjút - hangzott el az InfoRádióban. A GfK szerint az ágazat átalakítása megfelelt a nemzetközi egészségügyi trendeknek, ugyanakkor heterogén módon valósult meg.
Tízből hat felnőtt úgy véli, hogy a második világháború és a rendszerváltás közötti időszak volt a legboldogabb - olvasható a GfK Hungária Piackutató Intézet idei felmérésében.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?