A polgáraival törődő, szolidáris államra lenne szükség, amely nem büntetésekkel akarja kikényszeríteni a szerinte megfelelő viselkedést, hanem az emberek jólléte érdekében nagyobb szerepet vállal.
A minőségbiztosítási rendszer megújításáról és az ágazati informatikai rendszerek fejlesztéséről tartottak konszenzuskonferenciát immár harmadik alkalommal a Konszenzus az Egészségért Kör Szakértői (KEKSZ).
Az épp húsz évvel ezelőtt elfogadott, s azóta is hatályban lévő egészségügyi törvény megfogalmazásának időpontjában egy olyan témára fűzték fel szabályainak összességét, amely abban az időben még ritkaságnak számított. A jogszabály alapköve ugyanis a betegjog.
Az OBDK esetében nem csupán szimbolikus jelentősége van annak, hogy ez az intézmény az egészségügyi intézményeket fenntartó minisztériumtól független legyen.
Ha azonnal büntetné az egészségbiztosító a hibás várólista-adatokat, az csak a harminc legtöbb hibát vétő kórháznak mintegy hárommilliárd forintjába kerülne.
Akár több tízezer beteget tarthat bizonytalanságban, hogy egyelőre csak papíron létezik az Országos Betegjogi, Ellátottjogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ – figyelmeztet ezúttal a Népszava.
Sem alapító okirata, sem vezetője nincs az Országos Betegjogi és Dokumentációs Központnak (OBDK), amelynek a kormány döntése alapján szeptembertől működnie kellene – figyelmeztet az eLitMed.hu.
Információink szerint várhatóan áprilisban állhat fel a Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár által régóta szorgalmazott Országos Betegjogi és Dokumentációs Központ; az erről szóló kormányrendelet tervezetét jelenleg is egyeztetik.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?