A betegeknek – saját biztonságuk érdekében – a gyógyszerszedés folytatását, orvosaiknak pedig egy hónapon belüli gyógyszerváltást javasol a szakmai grémium.
Néhány év, s rá sem ismerünk a világszerte működő egészségügyi rendszerekre, akárcsak a gyógyszerhatóságok feladataira. A PharmaOnline interjúja dr. Szolyák Tamással.
A gyógyszerhatóságon belüli év végi szervezeti átalakításokról közölnek ismeretetőt az OGYÉI honlapján, amiben megerősítik a MedicalOnline korábbi értesüléseit.
A betegségek helyett az egészségre koncentráló egészségügyi rendszert alakítanának ki a jövőben uniós projektek eredményeire támaszkodva – derült ki az ÁEEK hétfői háttérbeszélgetésén.
Az év végével részben megújul az OGYÉI felső vezetése: Nagy Szilárd és Szolyák Tamás főigazgató-helyettesként dolgoznak a gyógyszerészeti hatóságnál, az ÁNTSZ-nél pedig úgy tudják, valóra válhat Szentes Tamás álma is.
Szektorokon átívelő, új szemlélet vezethetné ki a kátyúból a (nép)egészségügyet – derült ki a NEFI keddi konferenciáján, bár egyelőre az erőforrás minisztériumba zsúfolt tárcák között sem sikerült szinergiát teremteni az elmúlt öt évben.
Mind ágazati, mind népegészségügyi programnak kevés a kormány által nemrégiben elfogadott „Egészséges Magyarország” címet viselő stratégia hangzott el egy szerdai szakmai konferencián.
Márciusban a kormány elé kerül a kórházi struktúra átalakításáról szóló javaslat - mondta az egészségügyért felelős államtitkár szerdán újságíróknak egy budapesti rendezvény után.
Tavaly 24 hatóanyaggal növekedett a speciális finanszírozású, tételes elszámolás alá eső gyógyszerek köre, amelybe addig csupán 6 hatóanyag tartozott. 2012-ben a költségvetési törvény alapján 67 milliárd forint állt rendelkezésre a nagy értékű eszközök és gyógyszerek beszerzésére, amelyből az átsorolt készítmények, hatóanyagok költségének nagyságrendje 24,5 milliárd forint volt.
Mit hoz 2013?
Medical Tribune által felkért szakértők a március 12-ei konferencián a tételes finanszírozás eddigi tapasztalatairól és az ezzel kapcsolatos ez évi, 2013-ban várható változásokról beszélnek majd. Fókuszba kerülnek a szakmai és finanszírozási protokollok és beszélünk az alternatív finanszírozási formák lehetőségeiről és korlátairól a gyógyszertámogatásban.
Ki a felelős azért, ha az orvos az egészségügyben egyre inkább megjelenő korlátozások miatt nem, vagy nem időben tudja garantálni betegeinek a számukra leghatásosabb és legeredményesebb vizsgálatot vagy kezelést? Kereshetünk felelőst egyáltalán?
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?