A jövő héten publikáljuk az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást, írja a miniszter.
Nemcsak a legújabb uro-onkológiai határterületeket és a hazai integrációs törekvéseket vették górcső alá a minap III. Kék Golyó Palliatív Napon, hanem rávilágítottak arra is, hogy az életvégi tervezés és a tüneti terápia nem a gyógyítás feladása, hanem a legmagasabb szintű betegközpontú gondoskodás.
Az egészségügy átalakításának egyik legvitatottabb fejezete az orvosi autonómia utolsó bástyája, a MOK a semlegesítéséről szólt. A Válasz Online cikke.