A Columbia University kutatói ijesztő eredményre jutottak: a mikroműanyagok jelenléte az emberi pénisz szöveteiből is kimutatható.
Az idei Víz világnapján két olyan fontos területre szeretnénk felhívni a figyelmet, amelyek komoly környezetvédelmi kihívást jelentenek.
Az osztrák főváros környezetvédelmi ügyosztálya összeállított néhány tippet, amelyekkel hozzájárulhatunk a klímavédelemhez is.
A kutatókat nagy aggodalommal tölti el, hogy milyen hatása lehet a csecsemők egészségére a műanyagszennyezés, írja az rtl.hu.
Egy nagyszabású tanulmány szerint a környezet vegyi szennyezése felerősíti a globális elhízást – számol be a The Guardian nyomán a Portfolio.
Először találtak emberi vérben műanyag mikroszemcséket, a kutatók a vizsgált emberek majdnem 80 százalékánál kimutatták a szennyezést.
Először mutattak ki nanoműanyag-szennyezést mindkét sarkvidéken, ami azt jelzi, hogy az apró szennyező részecskék az egész Földön elterjedtek.
Az egészségipari beruházások támogatása hosszú távon is erősítheti a magyar gazdaság versenyképességét, mondta a pénzügyminiszter.
A szarvasmarhák gyomrában élő baktériumok képesek a műanyagok lebontására is – ezt állapította meg egy most publikált kutatás.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?