A héten Baranya, Békés, Csongrád-Csanád, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Pest vármegyében lesz biológiai lárvagyérítés.
Az elmúlt időszakban a Dunán levonult árhullám jelentősebb szúnyoginváziót okozott az országban, tájékoztatott a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
A héten légi-biológiai védekezéssel gyérítik a szúnyoglárvákat és kémiai módszerrel irtják a kifejlett szúnyogokat.