A magyar orvostársaságok kiállnak Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora és tettei mellett – közölte a 127 tagtársaságot tömörítő Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége (MOTESZ). Előző nap az egyetem 117 professzora nyilvánította ki, hogy kiállnak a szenátus múlt heti döntése mellett.
Bejelentette lemondását a Semmelweis Egyetem habilitációs bizottságának elnöki tisztéről Tulassay Zsolt. A Magyar Hírlap arról ír, hogy a Clinical Gastroenterology című tudományos folyóirat 2010 tavaszán plágium miatt visszavont egy tanulmányt, amelynek egyik szerzője volt.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöksége reméli, hogy a nemzeti erőforrás miniszter nem fogadja el a Semmelweis Egyetem rektorának, Tulassay Tivadarnak a lemondását, s ezzel megerősíti az egyetem autonómiáját.
Lemondott államfői hivataláról Schmitt Pál köztársasági elnök. Az államfő döntését hétfőn jelentette be az Országgyűlésben; a parlament a lemondást később elfogadta.
Szerdáról csütörtökre felgyorsultak az események az államfő plágiumügyében. Miután a Hallgatói Hálózat a Semmelweis Egyetemen demonstrált, napvilágra került a vizsgálóbizottság ügyvéd tagjának különvéleménye, megszólalt az akadémia elnöke is, s a vezető kormánypárti napilap is távozásra szólította fel Schmitt Pált. Az egyetem doktori tanácsa pedig már csütörtök reggel döntött, hogy az elnök doktori címének visszavonását javasolja, amit kora este az egyetem szenátusa is jóváhagyott.
Formailag megfelelt a Testnevelési Egyetem doktori eljárása Schmitt Pál kisdoktorijának értékelésekor - állapította meg az államfővel kapcsolatos plágiumgyanú miatt felállított bizottság – jelenti az MTI.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?