Nyilvánosan megvitatható mestervtervre vár a széthullóban lévő ellátórendszer, amelyet következetesen végre is kellene hajtani – írja elemzésében Svéd Tamás, a Magyar Orvosi Kamara titkára.
Június 7-éig 110 ezer egészségügyben dolgozó közül 330 vagyis a dolgozók 0,3 százaléka mondott fel, írja összeállításában a Magyar Narancs.
A Független Egészségügyi Szakszervezet szerint főként az ápolók éltek a felmondás újra megnyílt lehetőségével – hangzott el az ATV Híradójában.
A legfontosabb az ápolók és a szakdolgozók kérdése az egészségügyben – mondta Velkey György, az MKSZ elnöke az InfoRádióban.
A felmondási hullám elmaradt, de a szakdolgozói kamara szerint ez nem azt jelenti, hogy nem lesz jelentősebb elvándorlás, írja az Index.
Több intézményben rögtön megkezdődtek a felmondások, miután május 31-ével megszűnt a felmondási tilalom, írja a Napi.hu.
A MOK Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezetének elnöke az InfoRádióban azt mondta, az orvosok körében nem lesz tömeges felmondás.
A járványügyi veszélyhelyzet lejártával nem hosszabbítja meg a kormány a felmondási tilalmat – jelentette ki Gulyás Gergely a Kormányinfón.
Őszre kiderülhet, hogy marad-e elég orvos az állami kórházakban, mondta a Népszavának Csernavölgyi István, a BEK vezetője.
Egy mentálisan és fizikálisan elfáradt, létszámában megcsappant ápolói társadalom képét festette le az Indexnek a Magyar Ápolási Egyesület alelnöke.