Közzétette véleményét a MOK a miniszterelnökkel történt megállapodáson túlterjeszkedő, előzetes egyeztetés nélkül meghozott egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényről.
A szakpolitika által kommunikált 72 százalék helyett csupán 58,5 százalékkal emelkedik a szakdolgozói fizetés 2022-re. Az emelések kiindulópontja ugyanis mindig a 2018. évi januári bér.
Átverte a kormány az Államkincstár dolgozóit az 50 százalékos fizetésemelés ígéretével, jó, ha jövőre emelkedik a bérük. A szakemberek menekülnek vagy szakszervezetet alapítanak, írja a Népszava.
A szakszervezetek arra kérik a kormányt, hogy a családokat támogató, a munkaerőhiány csökkentését és az öngondoskodást elősegítő cafeteria elemeket őrizze meg.
Hátrányosan érintik az egészségügyi dolgozók jelentős részét a jövő évre elfogadott adójogszabályok – derül ki szakértői számításokból. Ugyan a jelenlegi 17 százalékos, illetve 5 millió forint jövedelem fölött 32 százalékos adókulcs jövőre egységesen 16 százalékra csökken, az adójóváírás viszont jelentősen mérséklődik, s a mostani 9,5-ről 10 százalékra nő az egyéni nyugdíjjárulék mértéke.
Csütörtökön folytatódnak a tárgyalások az Országos Érdekegyeztető Tanácsban (OÉT) a jövő évi bérekről és a munkavállalói oldalt képviselő Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke lát arra esélyt, hogy december 19-ére megszületik a megállapodás. Mindez azonban csupán a versenyszférát érinti. Bár a kormány ígéretet tett arra, hogy 140 ezer forintig kompenzálja a közszférában jövőre befagyasztani tervezett 13. havi járandóság kiesését, a január 12-i sztrájkfelhívás érvényben van. A sztrájk időtartamáról jövő hétfőn határoz a sztrájkbizottság – mondta el a Medical Online érdeklődésére Kerpen Gábor, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?