A köztársasági elnök szerint Magyarország óriási mértékben járult hozzá az emberiség tudományos örökségének gyarapításához.
Ez a projekt nem csupán egy új technológiai mérföldkő; hozzájárulhat a precízebb diagnosztikához, hatékonyabb ipari megfigyeléshez és a jövő egészségügyi innovációihoz.
Digitális iker alapú orvosi és laboratóriumi robotika projektet indított az Óbudai, a Stanford és a Nemzeti Szingapúri Egyetem a HU-rizont programban.
A PTE kutatócsoportja több olyan felfedezésre jutott, amelyek segíthetik a bipoláris betegek könnyebb és gyorsabb diagnózishoz jutását.
A SENTINEL projekt legkorszerűbb diagnosztikai technológiák bevezetésével kívánja forradalmasítani a fertőző betegségek korai kimutatási lehetőségeit.
A GINOP Plusz innovációs célú pályázatai együttesen mintegy 215 milliárd forint támogatást irányoznak elő a kutatásra és innovációra.
A felsőoktatási intézmények rekordszámú, 4911 beérkezett pályázatból választhatták ki a támogatásra érdemes pályamunkákat.
"Egyre jobban értjük ezt a kölcsönhatást is, a felhalmozott tudásnak pedig az orvoslástól az anyagtudományig sokféle alkalmazása van."
Nemzeti Kutatási Kiválósági Program néven folytatódik 2024-től a hazai tudományos kutatásokat csaknem négy évtizede támogató OTKA-program.
Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus a Műegyetem Neumann professzori címét vette át a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektorától.