Ötvenszázalékos átlagos béremelést kér az orvosi bértábla által nem érintett egészségügyi dolgozóknak és kompenzációs béremelést az egészségügyi dolgozók teljes köre számára a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ). A konföderációk az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvény visszavonását követelik.
A szakszervezetek arra kérik a kormányt, hogy a családokat támogató, a munkaerőhiány csökkentését és az öngondoskodást elősegítő cafeteria elemeket őrizze meg.
Balog Zoltán miniszter az OEP dolgozóinak tartott tájékoztatón arról beszélt, ha az egészségügy irányítását hatékonyabbá akarják tenni, a minisztérium alá kell rendelni a pénztárt.
Az öt szakszervezeti konföderáció visszautasítja, hogy a háttérintézmények megszüntetéséről, átalakításáról szóló kormányzati döntés a "megfelelő előkészítő érdekegyeztetés nélkül született meg".
A humántárca, ezen belül is az egészségügy megcsonkítását jelenti a minisztériumi háttérintézmények hétfőn megjelent halállistája, értékelik a döntést szakértők a Népszavának.
„Aki doktori fokozattal rendelkezik, kapjon olimpiai bajnoki életjáradékot is!” – írja közleménye bevezetőjében Kuti László, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT) elnöke.
Az Alkotmánybírósághoz (Ab) fordult az alapvető jogok biztosa, mert július elsejétől szüneteltetik a nyugdíjfolyósítást azoknak az embereknek, akik nyugdíj mellett a közszférában dolgoznak. Szabó Máté a rendelkezés megsemmisítését kéri.
Az Európai Bizottság (EB) megvizsgálja majd, hogy az új Munka Törvénykönyvéről szóló törvénytervezet, és a majdan elfogadott törvény megfelel-e az európai uniós jognak - erről Andor László, a bizottság foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi befogadásért felelős tagja beszélt pénteken Budapesten, ahol találkozott a hat magyar szakszervezeti konföderáció vezetőivel.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?