Az SE EMK hírlevele Lám Judittal, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kar Egészségügyi Menedzserképző Intézet (EMK) docensével közöl interjút a betegbiztonságról.
Illés Árpád, a Debreceni Egyetem hazailag és nemzetközileg is elismert belgyógyász és hematológus professzora a Klinikai Központ elnökhelyetteseként is folytatja szakmai munkáját.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 2021-ben, az utolsó körben váltott alapítványi működésre, miközben az elmúlt években az ország egyik legaktívabb egészségügyi integrációs központjává vált. A modellváltásról, a KEF-rendszerrel kapcsolatos konfliktusokról, a radiológia és a meddőségi ellátás visszaszervezéséről, valamint a csúcstechnológiai beruházások és a népegészségügy kapcsolatáról is beszélgettünk Fendler Judittal, az SZTE kancellárjával.
A gyermekápolók és gyermekorvosok minden eddiginél életszerűbb körülmények között gyakorolhatják a legkritikusabb beavatkozásokat –mielőtt egy gyermek mellett kellene helytállniuk.
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet, a védelmi tevékenység vezetését a miniszterelnök látja el.
Megalakult a Katolikus Karitász mentőszolgálat, célja, hogy a segélyszervezet újabb területen tudjon gyors, szakszerű és hatékony segítséget nyújtani a bajba jutott emberek számára.