A Magyar SUP Sportért Alapítvány számára eddig közel 800 000 forint adomány gyűlt össze, a szervezők célja pedig az 1 millió forintos támogatás elérése.
Illés Árpád, a Debreceni Egyetem hazailag és nemzetközileg is elismert belgyógyász és hematológus professzora a Klinikai Központ elnökhelyetteseként is folytatja szakmai munkáját.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 2021-ben, az utolsó körben váltott alapítványi működésre, miközben az elmúlt években az ország egyik legaktívabb egészségügyi integrációs központjává vált. A modellváltásról, a KEF-rendszerrel kapcsolatos konfliktusokról, a radiológia és a meddőségi ellátás visszaszervezéséről, valamint a csúcstechnológiai beruházások és a népegészségügy kapcsolatáról is beszélgettünk Fendler Judittal, az SZTE kancellárjával.
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet, a védelmi tevékenység vezetését a miniszterelnök látja el.
Megalakult a Katolikus Karitász mentőszolgálat, célja, hogy a segélyszervezet újabb területen tudjon gyors, szakszerű és hatékony segítséget nyújtani a bajba jutott emberek számára.
Megelőző intézkedéseket vezettek be a nyíregyházi Jósa András Tagkórház egyes épületeiben, miután a vízminőségi ellenőrzések "mikrobiológiai eltéréseket" azonosítottak a kórház vízhálózatában.