A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 2021-ben, az utolsó körben váltott alapítványi működésre, miközben az elmúlt években az ország egyik legaktívabb egészségügyi integrációs központjává vált. A modellváltásról, a KEF-rendszerrel kapcsolatos konfliktusokról, a radiológia és a meddőségi ellátás visszaszervezéséről, valamint a csúcstechnológiai beruházások és a népegészségügy kapcsolatáról is beszélgettünk Fendler Judittal, az SZTE kancellárjával.
A menopauzát átélő magyar nőknek mindössze 27 százaléka fordul orvoshoz, ami a legalacsonyabb arány a Richter megbízásából készített, hat európai országban végzett kutatás szerint.
Organoidokon végzett vizsgálatokban két ismert, más betegségek kezelésében használt szer is hatékonynak bizonyult a fejlődési rendellenesség terápiájában.
Az új Egészségügyi Minisztérium büntetés helyett tanulásra épülő biztonsági kultúrát, transzparens országos leltárt és a kórházi autonómia fokozatos visszaadását ígéri. A strukturális fordulat és a valódi rendszerváltás esélyeit az IME XX. Egészségpolitika és egészségügyi rendszerek konferenciáján latolgatták az előadók.
Felülvizsgálja a meddőségi kezelések államosítását a Tisza-kormány, és lehetővé teszik az anonim petesejt-adományozást, mondta az InfoRádiónak Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter.
Nemcsak a pontosabb diagnózis felállítását, hanem a hatékony gyógyszeres kezelés beállítását is segíti az a projekt, amelyhez az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika csatlakozott.
A jövő héten publikáljuk az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást, írja a miniszter.
A Gasztroenterológiai Világszervezet (World Gastroenterology Organisation; WGO) a probiotikumokra és prebiotikumokra vonatkozó 2023-as irányelvében ismerteti azt, hogy különféle kórképekben/kórállapotokban milyen evidenciák támogatják az egyes probiotikus törzsek alkalmazását.