A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 2021-ben, az utolsó körben váltott alapítványi működésre, miközben az elmúlt években az ország egyik legaktívabb egészségügyi integrációs központjává vált. A modellváltásról, a KEF-rendszerrel kapcsolatos konfliktusokról, a radiológia és a meddőségi ellátás visszaszervezéséről, valamint a csúcstechnológiai beruházások és a népegészségügy kapcsolatáról is beszélgettünk Fendler Judittal, az SZTE kancellárjával.
Tóth Gáborral, a Magyar Kórházszövetség elnökével – aki a Bajai Szent Rókus Kórház főigazgató főorvosa is – a kórházak adósságáról, a vidéki ellátás jövőjéről, a várólistákról, a fertőzési adatokról és a kórházigazgatók mozgásteréről beszélgettünk.
A korai felismerés, a megfelelő gondozás és az exacerbációk megelőzése csak az alapellátás és a pulmonológiai szakellátás szoros együttműködésével valósítható meg.
Bár a járművezető mindenkori vezetési képessége nem vizsgálható, a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló rendelet szabályozza az alkalmassági vizsgálat szabályait. De milyen felelőssége van az orvosnak az alkalmassági vizsgálat során?
A debreceni klinika első vidéki intézményként indította el a programot, és ma is az ország egyik legnagyobb esetszámú strukturális szívgyógyászati centrumaként működik.
Új vezetőt választott az Egyházi Kórházak Egyesülése (EKE): a szervezet elnöki tisztségét a jövőben dr. Velkey György János, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója tölti be.
Átadták az új MR-készüléket a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermeksürgősségi Központjában. A fejlesztésnek köszönhetően az épületben a képalkotó diagnosztika teljes spektruma elérhető.
A Betegszervezetek Magyarországi Szövetsége (BEMOSZ) üdvözli a kormányzat azon új szabályozását, ami kiemelt figyelmet fordít a kórházi fertőzések átláthatóbb kezelésére, valamint a betegvisszajelzések rendszerének megerősítésére.