hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 7
#1
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2022-09-08

Egy 31 ezer éves, amputált lábú csontvázat találtak, derült ki egy új tanulmányból, amely a Nature tudományos lapban jelent meg.

#2
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2019-03-15

Áder János köztársasági elnök Kossuth- és Széchenyi-díjakat, valamint Magyar Érdemrend kitüntetéseket adott át az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján a Parlament kupolacsarnokában 2019. március 15-én.

#3
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2011-12-30

Felületesen nézve a gyermekkor középső szakasza, amely kb. 5 éves kortól a serdülőkor kezdetéig tart, eseménytelennek látszik az azt megelőző és követő fejlődési stádiumokhoz képest. Az idegtudomány, az evolúcióbiológia, a paleontológia és az antropológia által felfedezett újabb tények azonban ellentmondanak ennek.

#4
Medical Online >> Mi újság?
2011-05-04

A korábbi évekhez hasonló színvonalú, helyenként kimagasló eredményességű kutatómunka folyt az Akadémia intézeteiben és támogatott kutatócsoportjaiban - írja az MTA honlapján a szervezet Közgyűléséről szóló beszámoló.

#5
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2010-12-30

Melyek azok a tudományos felfedezések, amelyek az új milleniumban a legnagyobb meglepetést okozták?

#6
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2010-02-26
Az evolúció segítette az emberi fajt az ön- és fajfenntartásban, ez tette lehetővé a túlélést, ugyanakkor kutatók szerint egyben felelős is az ember számos kínjáért, a modern kor betegségeiért. Egy 2009-es Gallup-felmérés szerint az amerikaiak 44 százaléka hiszi, hogy isten mai formájában teremtette meg az embert nagyjából 10 ezer éve. Közülük sokan vélik úgy, hogy az emberi test tökéletesen tervezett. A tudomány – a biológia, az antropológia, a paleontológia és a genetika – álláspontja azonban az, hogy a XXI. század emberének teste merő kompromisszum: maga az evolúció „buherálta” ilyenné, miközben őseink a mindig változó körülményekhez adaptálódtak.
#7
Medical Online
2008-07-09
Altamirai barlangok, jemeni szigetek, új-kaledóniai lagúnák, skóciai római romok, kárpáti fatemplomok, svájci és kínai hegyi tájak, latin-amerikai történelmi városok, Gropius berlini épületei, francia középkori erődítések szerepelnek egyebek között a kanadai Québecben zárt ajtók mögött tanácskozó UNESCO Világörökség Bizottság (VÖB) által elfogadott új színhelyek között. Közép-európai idő szerint kedd estig már 25 pályázatot hagyott jóvá a testület a versenyben lévő 45 közül, ezek kerültek fel a listán szereplő eddigi 851 nevezetesség mellé.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?