hirdetés
hirdetés

neurológus szakorvos, PhD, az MTA doktora, egyetemi tanár Pécsi Tudományegyetem, Klinikai Központ, Neurológiai Klinika; MTA-PTE Klinikai Idegtudományi Képalkotó Kutatócsoport DR. JANSZKY JÓZSEF cikkei

#1
2020-06-25 05:17:00

Az epilepszia diagnózisának felállítása után a betegséget gyógyszeresen kezeljük, ami a betegek 70%-ában rohammentességet eredményez. Minél nagyobb a kipróbált gyógyszerek száma, annál kisebb az esély a későbbiekben a rohammentesség elérésére. A gyógyszeres terápia sikertelensége esetén, ha a beteg fokális epilepsziában szenved, el kell indítani az epilepszia sebészeti kivizsgálását.

  #2
2019-07-10 11:01:00

A randomizált, kontrollált kettős vak vizsgálatok keveset mondanak arról, hogy mi az adott antiepileptikum valódi helye a terápiás protokollban. A 2016-ban törzskönyvezett brivaracetámról az utóbbi 1-2 évben számolnak be a mindennapi gyakorlatot tükröző nyílt, multicentrikus vizsgálatok során. Ezen vizsgálatok valószínűsítik, hogy a brivaracetám hosszú távon is hatékony gyógyszerrezisztens epilepsziában, mellékhatásprofilja igen kedvező, a levetiracetám mellett jelentkező pszichiátriai mellékhatások brivaracetámra történő cserét követően rendszerint megszűnnek, a brivaracetám ígéretes szer lehet poststroke epilepszia kezelésére.

hirdetés
hirdetés
hirdetés

A december végén megjelent jogszabály változások, így a fix díj elvonása, és az új indikátor rendszer bevezetése korántsem segíti a magyar közfinanszírozott alapellátás működését.