hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 5
#1
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2019-02-15

A kormány elismerte, legyűrték a cigarettagyártók, ezért nem szigorítja most tovább a szabályokat, írja a Népszava.

2011-07-08
Néhány napja írtam a népegészségügyi termékadóról, a chipsadóról. Már akkor is az volt az érzésem, hogy nem az egészségről, a helyes és egészséges táplálkozásról szól a termékadó hanem a költségvetés kiigazításáról és a bevételekről.
#3
Medical Online
2011-04-27

A Parlament közintézmény, ezért ott sem lehet majd dohányozni - jelentette ki a fideszes Heintz Tamás a nemdohányzók védelméről szóló törvény módosításával kapcsolatban szerdán Budapesten.

#4
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2010-07-16

Még ez évben számos, a dohányhoz kevert vegyület felhasználását tiltaná meg az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO).

#5
Medical Tribune I. évf.6. szám
Medical Online
2003-04-01
Brüsszel drákói szigorításokat tervez A közeljövőben várhatóan élesedni fog a dohánygyártók és a dohányzásellenesek harca. A világ és az Európai Unió országai ugyanis minden eddiginél szigorúbb szabályozással igyekeznek visszaszorítani a milliók életét követelő káros szenvedélyt. A különféle dohánytermékeknek Magyarország is hadat üzent, ám a hazai szabályozásban bőven akadnak hibák. Jelenleg összesen 1,2 milliárd ember dohányzik a földön – állítja az ENSZ egészségügyi világszervezete. A WHO becslése szerint a különböző füstölnivalók évente négymillió ember halálát okozzák. A fejlett országok közül Európában rosszabb a helyzet, az öreg kontinensen minden harmadik felnőtt cigarettázik, míg az Egyesült Államokban csak minden ötödik. Egy tavalyi felmérés szerint a magyar férfilakosság körében gyakoribb jelenség a dohányzás, mint Nyugat-Európa országaiban. A magyar nők közül kevesebben rabjai ugyan e szenvedélynek, mint a Lajtán túli államokban, de az elmúlt években nőtt az arányuk. Magyarországon az elmúlt harminc évben legalább 800 ezer áldozata volt a cigarettának, jelenleg évente 28-30 ezer ember hal meg a dohányzás okozta különféle betegségekben. Szinte mindent tiltanának Nem csoda, hogy szinte mindenütt a világon igyekeznek visszaszorítani a dohányzást. A WHO például tavaly év végén megkezdte egy olyan nemzetközi konvenció kidolgozását, amely globális szinten és kötelező rendelkezésekkel igyekszik felvenni a harcot a befolyásos dohánygyártó cégekkel. A tervezet előírná például a dohányipari termékek reklámozásának, illetve a dohányzáshoz kapcsolódó promóciós tevékenységnek a fokozatos beszüntetését. Az elképzelések szerint már nemcsak az Egyesült Államokban, hanem a világon mindenütt lehetőség nyílna a dohányzás áldozatainak kárpótlására, valamint törvényben tiltanák meg, hogy a kereskedők kiskorúaknak adjanak el dohányt. Kérdés persze, hogy milyen erős konvenciót sikerül majd tető alá hozni, hiszen a dohánylobbi nemegyszer megmutatta már az erejét.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?