2024. március. 29., péntek - Auguszta.

Szünetelt az Egis tőzsdei kereskedése

Tíz százalékot meghaladó árfolyamesés miatt néhány percre szüneteltette a tőzsde az Egis részvények kereskedését.

Pár perccel 14 óra után a részvény árfolyama 15.100 forint volt, 10,15 százalékkal 1.705 forinttal alacsonyabb a szerdai záróárnál. A gyógyszerpapír forgalma eddig az időpontig alig haladta meg a 86 millió forintot, mindössze 5.449 részvény cserélt gazdát.

A gyógyszergyár tegnap hozta nyilvánosságra, hogy az októberben induló új üzleti évében 6-8 százalékos visszaeséssel számol a belföldi piacon a kedvezőtlen jogszabályi változások miatt.

Az vállalat üzemi eredménye a harmadik negyedévben 27 százalékkal csökkent, 2,78 milliárd forintra, az egyszeri hatások nélkül számolva viszont 21 százalékkal nőtt volna. A kilenc havi adatok lapján az üzemi eredmény 15 százalékkal nőtt - fejtette ki Poroszlai Csaba, a cég gazdasági igazgatója.

Az Egis 2,31 milliárd forint konszolidált adózott eredményt és 32,38 milliárd forint árbevételt ért el az üzleti éve harmadik negyedévében, a nyereség 55 százalékkal csökkent, míg az árbevétel 6,6 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.

A háromnegyedévi árbevétel 95,87 milliárd forint volt, 11 százalékkal több, mint egy évvel korábban, az adózott eredmény 17,6 százalékkal 11,52 milliárd forintra csökkent.

(forrás: MTI, MedicalOnline)